Yazlık satın almanın getirdiği avantajlar tam anlamıyla hayallerin gerçeğe dönüşmesini sağlıyor.

Yazlık sahibi olmak isteyen insanları bekleyen pek çok avantaj var. Bu avantajlar neden bir yazlığa yatırım yapılması gerektiğini net bir şekilde ifade ediyor. Bir yazlık satın aldığınız zaman sizi bekleyen pek çok maddi kazancın yanı sıra aynı zamanda manevi açıdan da oldukça rahatlatıcı bir sürece dahil olabilirsiniz. Mülk edinmenin verdiği genel güven duygusunun yanı sıra özgürlük hissini de oldukça keyifli bir şekilde yaşamanıza olanak sağlayacak yazlık sahibi olma fikrini tüm avantajları ile ele almak gerekir.

Yatırım Getirisi

Yazlık satın almak sürekli aynı yerde tatil yapmak için yaptığınız yüklü bir harcama değildir. Satın alma işlemi ile birlikte bir mülke sahip olursunuz ve mülkün üzerinizdeki tüm haklarınızla birlikte ciddi kazanç elde edebilirsiniz. Özellikle değer kazanmaya müsait olan, henüz keşfedilmemiş ancak yüksek potansiyeli olan lokasyonlardan yazlık aldığınız zaman oldukça yüksek oranlarda kâr elde edebilirsiniz. Bir yazlığın yatırım getirisinin şehir içerisindeki bir daireye kıyasla daha az olacağını düşünmeyin. Özellikle deniz ya da göl kıyısına yakın olan, birkaç farklı şehirden kolayca ulaşılabilen lokasyonlar normal bir daireden çok daha fazla değerlenebilir. Bir bölgenin popüler olması ile birlikte bölgeye yapılan yatırımların sayısı ve miktarı çoğalır. Bu da lokasyonun hızlı bir şekilde değer kazanması, lokasyonda bulunan yazlıkların da değerinin doğru orantılı olarak yükselmesi anlamına gelir. Yazlık almaya karar verdiğiniz zaman hedefiniz orta ve uzun vadede güzel bir yatırım getirisi elde etmekse mümkün olan en modern ve çözüm odaklı projelerden yazlık satın almayı tercih edebilirsiniz. Tercihinizi yaparken bölgenin yaşam şartlarını, yıl boyu iklimini ve burada tatil yapmayı keyifli bulacak insanların, özellikle de kendinizin ve ailenizin beklentilerini ön planda tutarak seçim yapmalısınız. Bu kriterlere uyan bir seçim yaptığınız zaman satın almış olduğunuz yazlığın yatırım getirisi oldukça yüksek olacaktır.

Kira Geliri

Bir yazlık satın aldığınız zaman tüm tatillerinizi yazlıkta geçirmek zorunda olmazsınız. Bir mülke sahip olmak o mülkü özgürce kullanma hakkı verir. Bu nedenle yazlığınızı kullanmadığınız zaman kiralayarak sezonluk da olsa bir gelir elde edebilirsiniz. Eğer yazlığınız kış ve bahar aylarında da ilgi gören bir lokasyonda ise kiralamayı yıl boyunca yaparak çok daha fazla kazanırsınız. Yazlıklardan kira geliri elde etmek oldukça yaygın bir tercihtir. Bu nedenle yazlık satın alırken ve yatırım dönüşü hesabınızı yaparken kira gelirlerini de hesaba katabilirsiniz. Yazlığa yaptığınız yatırım size kira geliri sağlarken siz de bu gelirle yeni yatırımlar yapabilir ya da dilerseniz farklı lokasyonlarda tatil yapmak için bütçe oluşturabilirsiniz.

Ekonomik Tatil

Kiralamak kısa vadede ekonomik ancak uzun vadede pahalı bir seçimdir. Bu durum mülkten eşyaya kadar pek çok konuda vadeye bağlı olarak aynı sonuca ulaşmanızı sağlar. Bu nedenle yazlık sahibi olanlar için her zaman ekonomik bir tatil yapma şansı vardır. Yazlığınız durduğu yerde değer kazanırken ya da gelir getirirken bir yandan sizin tatil bütçenizin çok daha düşük olmasını mümkün kılar. Ekonomik bir tatil yapmak özellikle kalabalık aileler söz konusu olduğunda önemlidir. 4 kişilik bir ailenin bir otelde 2 odada konaklaması gerektiği göz önünde bulundurulduğu zaman kalabalık aileler için yazlık sahibi olmanın büyük bir avantaj olduğunu görebilirsiniz. Ekonomik olmanın yanı sıra süre sınırı olmayan bir tatil fırsatı da her zaman yazlık sahibi olanların cebindedir. Özellikle okullar tatil olduğu zaman evde sıkılan çocuklar varsa onlara bir akraba ya da yetişkin ile birlikte yazlıkta keyifli ve uzun bir tatil yapma fırsatı verebilirsiniz. Bu hem çocukların gelişimi ve sosyalleşmesi açısından hem de koca bir tatil boyunca şehirde beton yığınları arasında eğlenmeye çalışmanın stresinden kurtulmaları açısından özel bir fırsattır.

Rezervasyon Stresine Son

Yazlık sahibi olduğunuzda ne zaman tatil yapacağınıza otellerin doluluk oranı ve bu orana bağlı olarak değişen otel fiyatları karar veremez. Yazlık sahibi olmanın en keyifli avantajı belki de resmi ve dini bayramlarda neredeyse %100 doluluk oranına ulaşan otellerde karmaşanın ortasında tatil yapmak yerine kendi konforlu alanınızda tatilin tadını çıkarma fırsatınızın olmasıdır. Eğer siz de bu tür tatillerde yurt dışına gitmeyi tercih eden insanlardan biriyseniz, otellerin yüksek doluluk oranı sebebiyle rezervasyon yapamayan kişilere normalden çok daha iyi bir kira ücreti karşılığında yazlığınızı kiralayabilirsiniz.

Özgür Tatil Fırsatı

Kendi mülkünü satın almanın her zaman sunduğu en büyük avantaj özgürlüktür. Sadece yetişkinlerin kabul edildiği bir otel aramak, çocuklar için özel tesisleri bulunan bir otel ya da evcil hayvanınızla tatil yapmanıza imkan sunan bir otel seçeneği bulmak her zaman kısıtlayıcıdır. Ülkemizdeki çoğu otelin genele hitap ettiğini göz önünde bulundursak çocuklarınız için güvenilir tesisi olan bir otel bulma şansınız yüksek olsa da kısıtlayıcıdır. Diğer seçenekler ise sizi bölgede bir ya da iki otele mecbur bırakacak kadar az bulunmaktadır. Yazlık sahibi olduğunuz zaman istediğiniz insanlarla birlikte olma özgürlüğüne sahip olmanın yanı sıra çocuklarınız için istediğiniz tüm olanaklarını da elde etme ve evcil hayvanlarınızı yanınızda götürme fırsatına da sahip olursunuz. Tüm bunları göz önünde bulundurduğunuz zaman sevdiğiniz herkesin keyif aldığı bir ortama sahip olmak için bir yazlık almanın ne kadar da doğru bir seçim olduğunu görebilirsiniz.

Diğer Yazılar

Genç Tatilciler İçin Kerpe Bölgesindeki Tatil Alternatifleri

Genç Tatilciler İçin Kerpe Bölgesindeki Tatil Alternatifleri

Kocaeli’nin Karadeniz Kıyısında Bulunan Doğa Harikası 9 Sahil

Kocaeli’nin Karadeniz Kıyısında Bulunan Doğa Harikası 9 Sahil

Kerpe’de Bir Doğal Harika - Kartal Kayalıkları

Kerpe’de Bir Doğal Harika - Kartal Kayalıkları

Etiketler