close.png

En büyük Şansımız Babamız,

Ahmet Alkan; 1970 lerde Şeker Fabrikasında çalışırken kendi işini yapmak için kolları sıvıyor. 1981 yılında Mesko adını verdiği ofisinden kurduğu, yönettiği kooperatifler yoluyla 2500 den fazla ailenin ev sahibi olmasına vesile oluyor. Dürüst, vicdan sahibi ve emin kişi olarak kısıtlı imkanları ile bir nevi itibar ticareti yapıyor. Sahip olduğumuz en büyük servet, babamızdan miras itibarımızdır.Faaliyetlerine 1981 yılında MES-KO Mesken koordinatörlüğü adı altında Ahmet ALKAN öncülüğünde başlamış olan Alkan Yapı İnşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. Ana faaliyet konumuz konut üretmek olup, Sanayi yapıları ve Taahhüt konularında da çalışmalarımız bulunmaktadır. İştirakimiz olan Santral Elektrik Sanayi Mühendislik Hizmetleri Ltd. Şti. ise Türkiye genelinde elektrik taahhüt işleri yapmaktadır.

Faaliyete başladığımız günden bu yana bölgemizde 2500’den fazla ailenin ev sahibi olmasına vesile olmuş bir misyonun ikinci nesil temsilcileri olarak güvenli yapılar üreterek sorumluluklarımızın bilincinde yolumuza devam etmekteyiz.

Firmamız çağın gerektirdiği modern mimari ve inşaat tekniklerine uygun olarak ürettiği konutların uzun yıllar müşteri memnuniyeti ile kullanılmasını önemsemekte, bunun için sürekli kendini yenilemektedir.

Kurumsal

Biz ALKAN YAPI olarak rahat kullanım ve Prestijiniz için tasarlanmış yüksek kaliteli yaşam alanları inşa ediyoruz ve projelerimizin altına imzamızı atmaktan gurur duyuyoruz.

Evinizin ihtiyaçlarınızı karşılamasının yanında değerli bir yatırım aracı da olduğunu iyi biliyoruz. Yaşama keyif katacak detaylara ne kadar dikkat ediyorsak, yatırımınıza değer katacak kriterlere de aynı özeni gösteriyoruz.

Yeni yaşam alanları inşa ederken yaptığımız tüm yatırımlarda doğaya saygılı, yasal gerekliliklere uygun, yüksek kalitede, güvenli, fonksiyonel ve estetik unsurları bir arada sunan projeler olmasına özen gösteriyoruz.

Yarım asırdır verdiğimiz her sözün arkasında durmak, inşa ettiğimiz tüm projeleri söz verdiğimiz zamanda ve söz verdiğimiz şekilde teslim etmek bizim en büyük gurur kaynağımızdır.

Engin tecrübemizi, en kaliteli malzemeler ve modern inşaat teknolojileriyle bir araya getirdiğimiz projelerimizle sapasağlam bir gelecek inşa ediyoruz.

Müşterilerimizin evlerinde mutlulukla yaşadığını bilmek, bizden satın aldıkları dairelerin değerini katladığını görmek, en önemlisi Alkan Yapı ismine duyulan büyük güveni hissetmek en büyük kazancımızdır.

Müşterilerimizin yaşam kalitesini yükseltecek yaşam alanları üretmeye, fayda ve estetik bağlamda örtüşen güvenli yuvalar kurmaya devam edeceğiz.Atilla ALKAN

Yönetim Kurulu Başkanı